Fernando Torres
Fernando Torres fot. Getty Images

Fernando Torres zakończył piłkarską karierę

Były napastnik Liverpoolu FC, Chelsea FC, Atletico Madryt i reprezentacji Hiszpanii Fernando Torres ogłosił, że wycofuje się z futbolu. 35-latek, który obecnie gra w Sagan Tosu w Japonii, potwierdził zakończenie swojej kariery piłkarskiej na łamach mediów społecznościowych.

Czytaj dalej…

“Mam coś bardzo ważnego do ogłoszenia. Po 18 ekscytujących latach nadszedł czas, aby położyć kres mojej karierze piłkarskiej” – napisał Hiszpan.

„W najbliższą niedzielę, 23 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Japonii, będę miał konferencję prasową w Tokio, aby wyjaśnić wszystkie szczegóły. Do zobaczenia” – dodał zawodnik.

Odnotujmy, że Fernando Torres zaliczył łącznie 110 spotkań w reprezentacji Hiszpanii, notując w niej 38 trafień. Hiszpan ma też na swoim koncie mistrzostwo świata wywalczone z zespołem La Roja w 2010 roku. Ponadto na jego koncie są też dwa triumfy na mistrzostwach Europy (2008 i 2012).

Tymczasem w karierze klubowej Fernando Torres może pochwalić się dwoma zwycięstwami w Lidze Europy. Raz miało to miejsce w Chelsea, a drugi triumf miał miejsce, gdy zawodnik bronił barw Atletico. Na koncie Fernando Torresa jest również wiktoria w Lidze Mistrzów w 2012 roku.


Komentarze