Stefan Kuntz
Stefan Kuntz fot. Grzegorz Wajda

Euro U-21: Niemcy gromią Serbów

W czwartkowy wieczór, na Stadio Nereo Rocco, rozegrane zostało spotkanie pomiędzy Niemcami a Serbami w ramach Mistrzostw Europy do lat 21. Lepsi okazali się jednoznacznie obrońcy tytułu, którzy wygrali w stosunku sześć do jednego.

Czytaj dalej…

Pierwszy gol w tym meczu padł już po niespełna szesnastu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Marco Richter, któremu rewelacyjne podanie posłał Levin Oztunali, a ten zaś bez żadnych problemów wpakował piłkę do siatki obok zupełnie bezradnego bramkarza.

W 30. minucie było już dwa do zera. Tym razem to Richter podawał, zaś na przeciw praktycznie pustej bramce stanął Gian-Luca Waldschmidt, który nie mógł zmarnować takiej okazji i pewnie posłał futbolówkę do siatki Serbów.

Przed zmianą stron byliśmy świadkami jeszcze jednego gola. Ponownie na listę strzelców wpisał się Waldschmidt, popisując się przepiękną solową akcją, w której to najpierw przebiegł pół boiska, a następnie skierował piłkę tuż obok prawego słupka.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nadal stroną przeważającą byli Niemcy, którym udało się zdobyć kolejne gole. Najpierw swoje trzy grosze dołożył Mahmoud Dahoud, zaś w 80. minucie hat-tricka uzupełnił Gian-Luca Waldschmidt.

Nie był to jednak koniec strzelania w Trieście. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gola zdobyli Serbowie. Andrija  Živković wpisał się na listę strzelców dzięki rzutowi karnemu. Nie była to jednak ostatnia bramka w tym meczu. Gola na sam koniec zdobył bowiem jeszcze Arne Maier.

Niemcy – Serbia 6:1 (3:0)

1:0 Richter 16′
2:0 Waldschmidt
3:0 Waldschmidt
4:0 Dahoud 69′
5:0 Waldschmidt 80′
5:1 Zivkovic (k.) 85′
6:1 Maier 90+2′

Żółte kartki:
Niemcy – brak
Serbia – Milenkovic 18′, Racic 44′

Niemcy: Nubel – Henrichs, Baumgartl, Tah, Klostermann – Eggestein (Maier 67′) – Neuhaus, Dahoud, Oztunali (Amiri 46′) – Richter (Nmecha 74′), Waldschmidt

Serbia: Radunovic – Gajic, Milenkovic, Babic, Bogosavac – Lukic, Racic, Pantic (Randelovic 46′) – Zivkovic, Jovic (Joveljic 69′), Radonjic (Lutovac 85′)

Sędzia główny: Istvan Kovacs (Rumunia)

Komentarze