Euro U-21: Austriacy lepsi od Serbów

Mistrzostwa Europy U-21
Na zdjęciu: Mistrzostwa Europy U-21

W meczu otwierającym rywalizację w grupie B piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21, reprezentacja Austrii pokonała na Stadio Nereo Rocco w Trieście Serbię 2:0 (1:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Gregoritscha zdobyli Wolf oraz Horvath.

W pierwszej połowie, na murawie Stadio Nereo Rocco w Triesćie lepiej radzili sobie Austriacy – na pierwsze poważne zagrożenie bramki Radunovicia trzeba było jednak poczekać blisko pół godziny, kiedy to dobrej sytuacji nie wykorzystał Schlager.

Przewaga dała wymierny efekt osiem minut przed przerwą – po strzale Horvatha piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od Wolfa i wpadła do bramki. Początkowo gol nie został uznany ze względu na sygnalizację spalonego, ale po wideoweryfikacji, Austriacy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Kilka minut później, bliski zdobycia wyrównującego gola był nowy nabytek Realu Madryt, Luka Jović, który ostemplował poprzeczkę. W odpowiedzi sytuacje po drugiej stronie boiska mieli Schlager i Honsak, ale w obu przypadkach górą okazał się Radunović. W 72. minucie, w światło bramki nie trafił za to Zivković.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, sytuacja Serbów uległa pogorszeniu – po wideoweryfikacji, sędzia Ekberg pokazał Jovanoviciowi czerwoną kartkę. Jakby tego było mało, trzy minuty później było już 0:2 – bramkarza Serbii uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Horvath. W końcówce bliscy szczęścia byli jeszcze piłkarze z Bałkanów, ale w słupek trafił Lukić i skończyło się na 0:2.

Serbia – Austria 0:2 (0:1)