El. Euro 2020: Sześć goli Niemców na zakończenie eliminacji

Joachim Loew

Efektownym zwycięstwem nad Irlandią Północną rywalizację w eliminacjach Mistrzostw Europy zakończyli reprezentanci Niemiec. Rozgrywany we Frankfurcie mecz zakończył się wygraną 6:1 podopiecznych Joachima Loewa.

Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco, bowiem w 7. minucie na prowadzenie wyszli goście z Irlandii Północnej. Marca-Andre ter Stegena mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Michael Smith.

Podopieczni Joachima Loewa wyrównali w 20. minucie. Ładnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Serge Gnabry, który wykorzystał podanie Jonasa Hectora z lewej strony boiska. Tuż przed przerwą faworyzowani gospodarze wyszli na prowadzenie. Ponownie w roli asystenta wystąpił Hector, a piłkę w bramce dość szczęśliwie umieścił Leon Goretzka.

Druga połowa to całkowita dominacja niemieckiego zespołu. W 47. minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy. Po dograniu Lukasa Klostermanna, do siatki z prawej strony pola karnego trafił Gnabry. Ten sam zawodnik w 60. minucie skompletował hattricka, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Juliana Brandta.

W 73. minucie było już 5:1. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Leon Goretzka, który pokonał bramkarza gości precyzyjnym strzałem z osiemnastu metrów. W doliczonym czasie wynik meczu na 6:1 ustalił Brandt.

Niemcy – Irlandia Płn. 6:1 (2:1)