Copa America 2019
Copa America 2019

Copa America: Wenezuela z Peru bez bramek

Ani jednej bramki nie obejrzeli kibice w drugim spotkaniu grupy A Copa America, w którym Wenezuela mierzyła się w Porto Alegre z Peru.

Czytaj dalej…

W pierwszej połowie groźniejsi byli Peruwiańczycy, którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Wenezuelskiego bramkarza nie potrafili jednak pokonać Christian Cueva i Paulo Guerrero.

Tuż po przerwie groźnie, ale tuż obok peruwiańskiej bramki, z rzutu wolnego uderzał Jose Salomon Rondon. Peru odpowiedziało natomiast trafieniem Guerrero, ale gol ostatecznie nie został uznany.  Bohaterem tego spotkania był bez wątpienia bramkarz Wenezueli Wulker Farinez, który popisał się jeszcze kilkoma doskonałymi interwencjami.

W ostatnim kwadransie reprezentacja Peru grała z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Luis Mago. Ostatecznie jednak bezbramkowy rezultat utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W kolejnych spotkaniach reprezentację Wenezueli czeka pojedynek z gospodarzem turnieju Brazylią, natomiast Peru zmierzy się z Boliwią.

Wenezuela – Peru 0:0

żółte kartki:
Wenezuela – Mago
Peru – Tapia, Carillo

czerwona kartka:
Wenezuela – Mago 75′ (druga żółta kartka)

Wenezuela: Farinez – Rosales, Chancellor, Villanueva, Mago – Moreno (77′ Hernandez) – Murillo (83′ Soteldo), Herrera, Rincon, Savarino (69′ Machis) – Rondon

Peru: Gallese – Trauco, Abram, Zambrano, Advincula – Yotun (67′ Polo), Tapia – Gonzales (88′ Carillo), Cueva (46′ Flores), Farfan – Guerrero

Komentarze