Copa America: Peru lepsze od Boliwii

Copa America 2019
Na zdjęciu: Copa America 2019

Drugiej porażki w Copa America 2019 doznała reprezentacja Boliwii, która tym razem uległa 1:3 rywalom z Peru. Zwycięscy dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli.

W 28. minucie spotkania na prowadzenie wyszli Boliwijczycy. Z rzutu karnego do siatki rywali trafił Marcelo Martins. Faworyzowanym Peruwiańczykom udało się doprowadzić do wyrównania tuż przed przerwą. Po podaniu Christiana Cuevy, sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Paolo Guerrero.

Dziesięć minut po przerwie Peru objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu Guerrero z lewej strony boiska, na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Jefferson Farfan.

Trzecia bramka, ustalająca wynik spotkania, padła w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Po szybkim kontrataku swojego zespołu na listę strzelców wpisał się Edison Flores.

Boliwia – Peru 1:3 (1:1)

1:0 Martins (k.) 28′
1:1 Guerrero 45′
1:2 Farfan 55′
1:3 Farfan 90+6′