James Rodriguez
James Rodriguez fot. Grzegorz Wajda

Copa America: Kolumbia już z awansem

Drugie zwycięstwo na swoje konto w Copa America zapisała reprezentacja Kolumbii, która tym razem skromnie 1:0 pokonała Katar. Dzięki tej wygranej Kolumbijczycy zapewnili sobie już awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie.

Czytaj dalej…

Po pokonaniu Argentyny w pierwszym spotkaniu, reprezentacja Kolumbii przystępowała do meczu z Katarem w roli zdecydowanego faworyta. Mecz rozgrywany w Sao Paulo od początku toczył się pod ich dyktando. Kolumbijczykom brakowało jednak skuteczności.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, reprezentacja Kolumbii rozstrzygnęła go na własną korzyść w 86. minucie. Wówczas piłkę w pole karne kapitalnie zagrał James Rodriguez, a Duvan Zapata uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi katarskiego zespołu.

Dzięki tej wygranej Kolumbia zapewniła sobie już pierwsze miejsce w grupie. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej zmierzy się z Paragwajem. Tymczasem Katar zmierzy się z Argentyną.

Kolumbia – Katar 1:0 (0:0)

1:0 D. Zapata 86′

żółte kartki:
Kolumbia – Uribe
Katar – Madibo, Hasan, Ro-Ro, Afif

Kolumbia: Ospina – Medina (46′ Arias), Mina, Sanchez, Tesillo – Cuadrado (64′ Falcao), Barrios, Uribe – James, Zapata, Martinez (75′ Diaz).

Katar: As-Sib – Ar-Rawi, Chuchi, Salman – Ro-Ro, Al-Hajdus (83′ Muin), Madibo, Hatim (66′ Budiaf), Hasan – Akram Afif – Ali

Komentarze