CONCACAF Gold Cup: Meksyk lepszy od Kanady, wygrana Martyniki

Reprezentanci Meksyku

Spotkania piątego dnia Złotego Pucharu CONCACAF, a zarazem pierwszego dnia rozgrywania drugiej kolejki tego turnieju, odbyły się na Broncos Stadium w Denver – z walki o awans do ćwierćfinału nie rezygnują reprezentanci Martyniki, którzy pokonali Kubę, natomiast drugie zwycięstwo w turnieju odnotowali Meksykanie.

Martynika prowadzenie objęła tuż przed przerwą, kiedy to po dośrodkowaniu Fortune’a z rzutu rożnego, celnie główkował Marveaux. Szansę na podwyższenie wyniku miał kwadrans po przerwie Parsemain, ale 31-letni napastnik nie wykorzystał rzutu karnego.

W końcówce, piłkarze z Martyniki przypieczętowali zwycięstwo – najpierw w 70. minucie, po kolejnym rzucie rożnym egzekwowanym przez Fortune’a trafił Abaul, a dziesięć minut później z boiska wyleciał Rizo. Wynik ustalony został sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry – po pięknej asyście Parsemaina, Sancheza pokonał Fortune.

Problemów z awansem do 1/4 finału nie powinni mieć Meksykanie, którzy poradzili sobie z Kanadą i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet sześciu oczek. Na pierwszego gola trzeba było poczekać do końcowych minut pierwszej odsłony – w 40. minucie, strzał Jimeneza wybroniony przez Borjana dobił Alvarado.

Dziewięć minut po przerwie zrobiło się już 2:0, po kapitalnym uderzeniu Guardado z dystansu. Kolejne gole padły w końcówce spotkania – w 75. minucie nadzieję w serca Kanadyjczyków wlał Cavallini, który trafił do pustej bramki po dograniu Davida, ale już dwie minuty później, rezultat meczu na 3:1 ustalił Guardado, który ulokował futbolówkę w siatce obijając po drodze słupek.

Kiedy następne mecze?

Ostateczne rozwiązania w grupie A poznamy w nocy z niedzieli na poniedziałek – wówczas Kanada podejmie Kubę, a Martynika zmierzy się z Meksykiem. Dziś w nocy kolejne mecze w grupie B – Nikaragua powalczy z Haiti, a Bermudy sprawdzą formę Kostarykańczyków.

Kuba – Martynika 0:3 (0:1)

0:1 Marveaux 45′