CONCACAF Gold Cup: Kostaryka nie zawiodła, Haiti z trzema punktami

Kostaryka
Na zdjęciu: Kostaryka

Dwa mecze drugiego dnia Złotego Pucharu CONCACAF 2019 rozegrane zostały w stolicy Kostaryki, na Estadio Nacional w San Jose. Od zwycięstwa udział w turnieju rozpoczęły reprezentacje Haiti i Kostaryki, które w pierwszej kolejce grupy B pokonały odpowiednio Bermudy i Nikaraguę.

Pierwszy mecz rozpoczął się niespodziewanie, albowiem do przerwy prowadziły debiutujące w tych rozgrywkach Bermudy – w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, po dośrodkowaniu Bascome’a z rzutu rożnego, wynik otworzył Leverock.

Po przerwie, ćwierćfinaliści sprzed dziesięciu lat odwrócili jednak rezultat spotkania – bohaterem Haiti został Frantzdy Pierrot, który dziewięć minut po przerwie wykorzystał dośrodkowanie Sabata z rzutu wolnego, a w 66. minucie zapewnił swojej drużynie komplet punktów dobijając uderzenie Nazona.

Nawet przez chwilę niespodzianką nie pachniało za to w konfrontacji Kostaryki z Nikaraguą – faworyci objęli prowadzenie w siódmej minucie po uderzeniu Oviedo z ostrego kąta. W 19. minucie było już 0:2 – tym razym silnym i precyzyjnym strzałem zza szesnastki popisał się Aguilar.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, piłkę z siatki ponownie wyciągać musiał Lorente – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nikt nie trącił już futbolówki i z gola cieszyć mógł się Aguilar. Ostatni gol padł kwadrans przed końcem meczu – Ruiz wystawił piętką futbolówkę do Cruza, który umieścił piłkę w siatce obijając po drodze poprzeczkę.

Kiedy następne mecze?

W nocy z poniedziałku na wtorek rywalizacja przeniesie się do Kingston, gdzie na Independence Park, rozegrane zostaną pierwsze mecze w grupie C. Curacao podejmie Salwador, natomiast finaliści poprzedniej edycji, Jamajczycy, zmierzą się z Hondurasem.

Haiti – Bermudy 2:1 (0:1)

0:1 Leverock 45+2′
1:1 Pierrot 54′
2:1 Pierrot 66′

Kostaryka – Nikaragua 4:0 (3:0)