Bruno Fernandes: Ronaldo zawsze daje z siebie wszystko

Cristiano Ronaldo

Portugalia rozbiła u siebie Litwę 6:0 w meczu grupy B eliminacji mistrzostw Europy 2020. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Cristiano Ronaldo, który został zdjęty z murawy w 83. minucie.

Kibice mieli obawy, czy nie było to spowodowane problem z kolanem, który odezwał się już podczas ostatniego meczu Juventusu Turyn z AC Milan. – Czuje się dobrze. Nie miałem co do niego wątpliwości. Inni może je mieli, ale ja nie – powiedział selekcjoner Fernando Santos w rozmowie z RTP.

– Zawodnicy trzymali się planu. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Nasza gra była różnorodna, mieliśmy kontrolę nad spotkaniem. Po przerwie mogliśmy strzelić więcej goli, ale po czwartym mogliśmy sobie pozwolić, aby odpocząć przed następnym meczem – dodał.

CR7 w swojej karierze reprezentacyjnej zdobył już 98 bramek. – Mamy w swojej drużynie bardzo umotywowanego Ronaldo, który zawsze daje z siebie wszystko. Strzelił trzy gole, a to jest dla niego coś normalnego – przyznał pomocnik Bruno Fernandes.

Portugalia zajmuje drugie miejsce w grupie B ze zdobytymi 14 punktami. Nad trzecią Serbią ma oczko przewagi. W ostatnim meczu Portugalczycy zmierzą się na wyjeździe z Luksemburgiem, natomiast Serbowie podejmą reprezentację Ukrainy, która jest już pewna pierwszej pozycji.