PP: Wisła z przekonującym awansem do 1/8 finału

Wisła Kraków wywalczyła awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, pokonując Polonię Warszawa (3:0) we wtorkowy wieczór. Swojego kolejnego rywala Biała Gwiazda poza w najbliższy piątek, gdy w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie par.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa
  • Wisła Kraków po dwóch meczach bez wygranej przełamała się we wtorkowy wieczór
  • Ekipa Radosława Sobolewskiego na zwycięski szlak wkroczyła w starciu przeciwko Polonii Warszawa
  • Krakowska ekipa wykonała kolejny krok w kierunku PGE Narodowego, gdzie odbędzie się finał krakowego pucharu

Wisła Kraków ze zdecydowaną wygraną

Wisła Kraków przystępowała do starcia z Polonią Warszawa, chcąc za wszelką cenę poprawić sobie nastroje przed kolejnym ligowym meczem z Lechią Gdańsk. Biała Gwiazda miała jednocześnie zamiar przełamać się po dwóch meczach bez wygranej. Podobnie wyglądała sytuacja Czarnych Koszul.

W pierwszej odsłonie żadnej ze stron nie udało się skierować piłki do siatki. Emocji jednak nie brakowało i te udzieliły się między innymi Jakubowi Piątkowi, który w 35. minucie musiał opuścić plac gry z powodu dwóch żółtych kartek.

W drugiej odsłonie worek z bramkami w 68. minucie. Wówczas w roli głównej wystąpił Szymon Sobczak, który wykorzystał duże zamieszanie w polu karnym rywali. Tym samym gra wiślaków została uspokojona.

Tymczasem w samej końcówce gry prowadzenie Wisły podwyższył Bartosz Jaroch. Z kolei wynik rywalizacji ustalił Angel Rodado i krakowska ekipa odniosła zasłużone zwycięstwo, co potwierdza też statystyka strzałów 31:3 na korzyść gospodarzy.