Puchar Niemiec: dogrywka wyłoniła finalistę

Emil Forsberg
PressFocus Na zdjęciu: Emil Forsberg

RB Lipsk został pierwszym finalistą rozgrywek o Puchar Niemiec. W rozegranym w piątek półfinałowym meczu podopieczni Juliana Nagelsmanna po dogrywce pokonali na wyjeździe 2:1 Werder Brema.

Pavlenka ratował Werder

RB Lipsk przystępował do meczu w roli zdecydowanego faworyta. Drużyna Juliana Nagelsmanna postawiła sobie za cel wywalczenie trofeum, którego nie mają w swojej kolekcji. Piątkowy półfinał mógł się dla nich świetnie ułożyć, ale w czwartej minucie kapitalną interwencję zanotował Jiri Pavlenka, który obronił uderzenie głową Alexandra Sorlotha.

Werder wcale nie zamierzał się tylko bronić i w 30. minucie był bliski objęcia prowadzenia. Sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie zdołał wykorzystać Josh Sargent, który posłał piłkę obok słupka. Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się ani jednego gola.

Siedem minut po przerwie bliski wpisania się na listę strzelców był Nordi Mukiele, ale piłka po jego mocnym strzale z prawej strony pola karnego trafiła w słupek. W 65. minucie szczęścia zabrakło również Williemu Orbanowi, po którego strzale głową futbolówka odbiła się od poprzeczki. Swoje okazje miał również Christoper Nkunku, ale za każdym razem skutecznie interweniował Pavlenka. Ostatecznie w drugiej połowie również nie obejrzeliśmy ani jednego gola i sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

Trzy minuty po wznowieniu gry piłka znalazł się w siatce. W roli głównej wystąpił Hwang Hee-Chan, który opanował futbolówkę w polu karnym, a następnie precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Werderu. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i w doliczonym czasie gry pierwszej części dogrywki wyrównali. Fatalny błąd jednego z obrońców RB Lipsk wykorzystał Leonardo Bittencourt.

Emocje w dogrywce

Druga połowa dogrywki długo nie przynosiła rozstrzygnięcia i wydawało się, że obejrzymy w tym pojedynku rzuty karne. Tak się jednak nie stało, bowiem w 121. minucie bramkę na wagę awansu zdobył Emil Forsberg, który świetnym uderzeniem wykorzystał zgranie piłki przez Hwanga.

Drugie półfinałowe spotkanie rozegrane zostanie w sobotę. O awans do finału powalczą drużyny Borussii Dortmund i Holstein Kiel.