Tottenham trzecim półfinalistą Carabao Cup

Gareth Bale
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Bale

Tottenham Hotspur nie sprawił zawodu swoim kibicom i awansował do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup). W środowym meczu 1/4 finału Koguty pewnie 3:1 pokonały na wyjeździe Stoke City.

Mecz na Brittania Stadium od pierwszej minuty toczył się pod dyktando podopiecznych Jose Mourinho, którzy zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. W pierwszej połowie Koguty swoją przewagę udokumentowany zdobyciem tylko jednego gola. W 22. minucie Tottenhamowi prowadzenie dał Gareth Bale, który uderzeniem głową wykorzystał dogranie Harry’ego Winksa.

Druga połowa rozpoczęła się od niespodziewanego wyrównania przez gospodarzy. Osiem minut po przerwie Hugo Llorisa zaskoczył Jordan Thompson. Piłkarze Stoke mogli w tym momencie uwierzyć w sprawienie niespodzianki, ale nadzieje te zostały szybko rozwiane przez Tottenham.

Londyńczycy w 70. minucie ponownie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców tym razem wpisał się Ben Davies, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z dystansu. W 81. minucie goście definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji. Wynik na 3:1, po podaniu Sissoko, ustalił Harry Kane.

Tottenham jest trzecim zespołem, który wywalczył awans do półfinału. We wtorek dokonały tego jedenastki Brentford i Manchesteru City. O godzinie 21:00 rozpocznie się natomiast ostatni mecz 1/4 finału, w którym Everton zmierzy się z Manchesterem United.