Messi szczęśliwy po triumfie nad Bilbao. “Zawsze miło wygrać trofeum”

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi wygrał w sobotni wieczór 35. trofeum w karierze z FC Barcelona. Blaugrana pewnie pokonała Athletic Bilbao 4:0 (0:0) w spotkaniu finałowych o Puchar Króla. Argentyńczyk przed kamerą klubowej telewizji skomentował to osiągnięcie.

Huśtawka nastrojów w Copa del Rey

Lionel Messi w trakcie rywalizacji z zespołem Los Leones strzelił dwa gole, przyczyniając się w znacznym stopniu do triumfu Barcelony w krajowym pucharze. Warto zaznaczyć, że Katalończycy nie mieli łatwej drogi po to trofeum. W półfinale wywalczyli awans po dogrywce w starciu z Sevillą (3:0). Z kolei w ramach 1/4 finału Barca okazała się lepsza od Granady (5:3).

– To był dla nas bardzo trudny Puchar Króla. Niemniej zawsze miło jest sięgnąć po trofeum. To bardzo szczęśliwy dzień dla całego zespołu, który zasłużył na radość. Być kapitanem drużyny, w której grałem przez całe życie, jest czymś wyjątkowym – rzekł Messi w rozmowie z klubową telewizją.

Barca wciąż walczy o mistrzostwo

– To naprawdę trudny rok, ale dla nas możliwość wygrania Copa del Rey i posiadania szans na wygranie mistrzostwa Hiszpanii, jest bardzo ważna. Tym bardziej że w sezonie przejściowym gra w naszych szeregach wielu młodych piłkarzy – uzupełnił Argentyńczyk.

Messi ma kontrakt ważny z Barceloną tylko do końca czerwca. Zdaniem hiszpańskich mediów doświadczony zawodnik porozumiał się z władzami klubu, że po zakończeniu rozgrywek podejmie temat swojej przyszłości w klubie.

Argentyńczyk w tej kampanii wystąpił łącznie w 40 spotkaniach, zdobywając w nich 31 bramek. W najbliższy czwartej piłkarz będzie miał okazję na poprawę tego bilansu, gdy Barca zmierzy się w Getafe w ramach ligi hiszpańskiej.

Komentarze