Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Zwolnienie Pochettino może kosztować Tottenham blisko 20 mln funtów

Według doniesień The Mirror Mauricio Pochettino i cały jego sztab szkoleniowy, z którym współpracował w Tottenhamie Hotspur, liczą na łączna wypłatę prawie 20 milionów funtów d klubu z Premier League. Jest to podyktowane tym, że wszyscy mieli ważne umowy do 2023 roku, a nikt nie planuje się zrzekać pensji, które miały obowiązywać do wypełnienia kontraktu.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że argentyński szkoleniowiec i jego sztab szkoleniowym w maju minionego roku przedłużyli swoje umowy z Tottenham Hotspur. Chociaż klub z północnego Londynu podobno chciał rozwiązać umowę ze swoimi pracownikami za porozumieniem stron, to zdecydowanie odmówił Pochettino.

Całkowity koszt zwolnienia argentyńskiego trenera i jego współpracowników może kosztować Tottenham blisko 19,6 miliona funtów. Tym samym może być to podobna suma, której swego czasu od Man Utd domagał się Jose Mourinho.

Dodajmy, że właśnie portugalski trener został dzisiaj następcą Pochettino w roli opiekuna The Spurs. Portugalczyk wrócił jednocześnie do pracy szkoleniowiec po blisko rocznej przerwie.


Komentarze