Arsenal planuje przedłużenie kontraktów z trzema zawodnikami

Bukayo Saka
Pressfocus Na zdjęciu: Bukayo Saka

Po aktywnie przepracowanym okienku transferowym władze Arsenalu uznały, że czas najwyższy zadbać o zatrzymanie na dłużej zawodników, którzy dobrze rokują. W tej grupie są między innymi Bukayo Saka, Gabriel Martinelli oraz William Saliba. Kanonierzy planują przedłużyć z nimi kontrakty.

  • Latem do Arsenalu trafiło wielu utalentowanych młodych zawodników
  • Zadowolony z obecnej kadry jest Mikel Arteta, który chciałby teraz skupić się na zatrzymaniu w klubie niezbędnych piłkarzy
  • Zdaniem mediów Kanonierzy pracują nad przedłużeniem kontraktów Saki, Martinelliego i Saliby

Arsenal z kadrą najsilniejszą od lat?

Wydawać się może, że na starcie sezonu oglądamy całkowicie odmieniony Arsenal. Podopieczni Mikela Artety znakomicie rozpoczęli rozgrywki ligowe i po sześciu kolejkach są liderem tabeli z 15 punktami. Wyprzedzają tym samym typowany w roli faworyta do obrony tytułu mistrza Anglii Manchester City.

Dobra postawa zespołu podyktowana jest odpowiednio przepracowanym okresem przygotowawczym i trafionym transferom. Latem na Emirates trafili m.in. Gabriel Jesus, Aleksandr Zinchenko, czy Fabio Vieira. Nowe nabytki zaznaczyły się już w nowym klubie świetnymi występami, choć największe wrażenie na fanach zdecydowanie zrobił Brazylijczyk. 25-latek po siedmiu meczach ma na koncie już trzy trafienia i trzy asysty.

Za sukcesy w kampanii 2022/23 w dużej mierze odpowiadają także utalentowani młodzi zawodnicy, którzy już w poprzedniej kampanii prezentowali się znakomicie. Mowa o Bukayo Sace i Gabrielu Martinellim. Jak przekazał Ekrem Konur, klub planuje w najbliższych tygodniach postarać się o przedłużeniu z nimi kontraktów. W drodze zdaniem dziennikarza ma być też nowa umowa dla Williama Saliby, którego Arteta chciałby na dłużej zatrzymać w zespole.

Sprawdź: Jest problem z wyborem nowego terminu meczu Arsenal – PSV. Zostanie przełożone kolejne spotkanie?

Komentarze