Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Davida Luiza

David Luiz
David Luiz Pressfocus

David Luiz spotkał się w piątek z działaczami Arsenalu. Ostatecznie podjęto decyzję, że 34-letni zawodnik nie będzie występować dłużej w barwach Kanonierów. Opuści klub w czerwcu, gdy wygaśnie jego obecna umowa.

Doświadczony defensor występuje na The Emirates od dwóch sezonów. Przeniósł się tam z innego londyńskiego klubu – Chelsea. Arsenal płacił za niego wówczas 8,7 mln euro.

W tym sezonie David Luiz wystąpił łącznie w 30 meczach. Gracz ten ma już jednak 34 lata i działacze Arsenalu nie zdecydowali się przedłużać z nim umowy.

Arsenal odmłodzi defensywę

Na ten moment nie wiadomo czy były gracz Paris Saint-Germain i Chelsea zdecyduje się na pozostanie w angielskiej Premier League. Spekuluje się, że może otrzymać oferty od drużyn spoza pierwszej szóstki tabeli.

Arsenal miał podjąć decyzję o odmłodzeniu swojej defensywy. Drużyna ta awansowała co prawda do półfinału Europa League, ale w Premier League zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Menedżer Mikel Arteta ma otrzymać pieniądze na letnie wzmocnienia. Hiszpan pozostanie na swoim stanowisku, ale warunkiem, jakim postawił przed nim zarząd jest walka o pierwszą czwórkę.

David Luiz zapowiadał wcześniej, że nie zamierza kończyć jeszcze kariery.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 19. maja 2021 19:51.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze