Zakaz transferowy komplikuje plany Chelsea

Eden Hazard
Eden Hazard fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Po tym, jak Chelsea FC została ukarana zakazem transferowym, wszystko wskazuje na to, że Eden Hazard latem nie zmieni barw klubowych, kontynuując swoją karierę w klubie z zachodniego Londynu. Przypomnijmy, że Belg od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele klubu ze stolicy Hiszpanii liczyli na to, że uda im się pozyskać Hazarda latem. Tym bardziej że zwolennikiem pozyskania reprezentanta Belgii jest szkoleniowiec Los Blancos w osobie Santiago Solariego. Gdyby jednak transakcja nie doszła do skutku w trakcie najbliższego letniego okna transferowego, to pod uwagę była brana ewentualność pozyskania zawodnika po wygaśnięciu jego umowy z końcem czerwca 2020 roku.

Sytuację jednak skomplikował zakaz transferowy nałożony na Chelsea, który sprawia, że mało prawdopodobny wydaje się scenariusz, który miał polegać na tym, że londyńczycy mieli wykupić Mateo Kovacicia z Realu, a w przeciwnym kierunku miał udać się Hazard.

Londyńczycy mają jednak więcej kłopotów, bo do skutku mogą też nie dojść takie transfery jak Gonzalo Higuaina, który jest wypożyczony z Juventusu FC, czy Alvaro Moraty, który zasilił ostatnio na podobnych warunkach Atletico Madryt.

Komentarze