Wysoka wygrana Arsenalu z Newcastle

Kibice Arsenalu

W drugim niedzielnym meczu 26. kolejki Premier League, Arsenal wysoko 4:0 pokonał przed własną publicznością Newcastle United. Kanonierzy przerwali tym samym serię czterech kolejnych ligowych spotkań bez wygranej.

Pierwsza połowa na Emirates Stadium nie była wielkim widowiskiem, żadnej z drużyn ani razu nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Tym samym na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie. Taki rezultat satysfakcjonować mógł tylko gości.

Druga połowa należała już jednak do Kanonierów. Podopieczni Mikela Artety wyszli na prowadzenie w 54. minucie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Pepe z prawej strony boiska, ładnym uderzeniem głową bramkarz Srok pokonał Aubameyang.

Trzy minuty później Arsenal prowadził już 2:0. Saka świetnie ograł dwóch rywali z lewej strony boiska, wpadł w pole karne, a następnie zagrał piłkę do lepiej ustawionego Pepe. Ten uderzenim z dziewięciu metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W samej końcówce Arsnal zdobył jeszcze dwie bramki. Najpierw gola na 3:0 zdobył Ozil, który strzałem z kilku metrów wykorzystał dogranie Lacazette, a w piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 4:0 ustalił Lacazette po podaniu Pepe.

Arsenal FC – Newcastle United 4:0 (0:0)

1:0 Aubameyang 54′