Wysoka porażka Chelsea, Święci na remis z Orłami

Artur Boruc

Piątej porażki w tym sezonie, a drugiej z rzędu doznali w środę piłkarze Chelsea. Podopieczni Maurizio Sarriego wysoko 0:4 przegrali na wyjeździe z Bournemouth Artura Boruca. W innym meczu Southampton zremisowało z Crystal Palace.

W bramce gospodarzy kolejną szansę występu otrzymał były reprezentant Polski Artur Boruc i w pierwszej połowie popisał się świetną interwencją po strzale Mateo Kovacicia. Swoje okazje miało również Bournemouth, ale ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym rezultacie.

Druga odsłona meczu świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy w 47. minucie objęli prowadzenie. Po świetnym dograniu piłki przez Davida Brooksa do siatki Chelsea mocnym uderzeniem trafił Joshua King.

Chelsea nie potrafiła odpowiedzieć, tymczasem gospodarze w 63. minucie zdobyli drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Brooks, któremu podaniem odwdzięczył się King.

Bournemouth nie zamierzało na tym poprzestawać i w 75. minucie zdobyło trzeciego gola. Po raz drugi do siatki Chelsea w tym meczu trafił King, wykorzystując tym razem podanie Stanislasa.  Gospodarze ostatni cios The Blues zadali w doliczonym czasie gry, zdobywając czwartego gola. Tym razem Kepa musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Danielsa.

Bournemouth AFC – Chelsea FC 4:0 (0:0)

1:0 King 47′
2:0 Brooks 63′
3:0 King 75′
4:0 Daniels 90+5′

Bournemouth – Smith

Bournemouth: Boruc – Clyne, Cook, Ake, Smith – Brooks (68′ Ibe), Gosling, Surman, Fraser (90+2′ Daniels) – Stanislas (90+6′ Mepham)– King

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Emerson – Kante, Jorginho, Kovacić (77′ Loftus-Cheek) – Pedro (61′ Willian), Higuain (65′ Giroud), Hazard

Święci remisują z Orłami

W innym środowym spotkaniu, Southampton przed własną publicznością podzieliło się punktami z Crystal Palace. Po pierwszej połowie skromnie 1:0 prowadzili goście z Londynu, po tym jak na listę strzelców wpisał się Wilfried Zaha.

W drugiej połowie Święci zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i uratować jeden punkt. W 77. minucie wyrównującego gola zdobył James Ward Prowse.

Southampton FC – Crystal Palace 1:1 (0:1)