Wygrane Brighton, Palace i Wolves

Piłka Premier League

Zespoły Brighton, Crystal Palace i Wolverhampton Wanderers zdobyły trzy punkty w sobotnich spotkaniach 29. kolejki Premier League.

Brighton przełamało fatalną serię w ostatnich tygodniach i przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonało ostatnie w tabeli Huddersfield Town. Jedynego gola meczu w 79. minucie zdobył Florin Andone.

Problemów ze zdobyciem kompletu punktów nie miało Crystal Palace, które pewnie 3:1 ograło na wyjeździe Burnley. Dzięki tej wygranej Orły awansowały na trzynaste miejsce w tabeli. Porażka nie jest natomiast dobrą wiadomością dla Burnley, która ma tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Dobrą formę w obecnym sezonie potwierdziło Wolverhampton Wanderers, które u siebie łatwo 2:0 pokonało Cardiff City. Wilki obie bramki zdobyły w pierwszej połowie po trafieniach Joty i Jimeneza.

Brighton & Hove Albion – Huddersfield Town 1:0 (0:0)
1:0 Andone 79′

Burnley FC – Crystal Palace 1:3 (0:1)
0:1 Bardsley (sam.) 15′
0:2 Batshuayi 48′