Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Wolverhampton pozyskał obrońcę Liverpoolu

Ki-Jana Hoever został w sobotę nowym zawodnikiem Wolverhamptonu Wanderers. 18-letni Holender do drużyny z Molineaux Stadium przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu z Liverpoolu, który otrzyma za swojego piłkarza około 10 milionów funtów. Zawodnik podpisał z Wilkami pięcioletnią umowę.

Czytaj dalej…

Prawy obrońca do Liverpoolu trafił latem 2018 roku z Ajaksu Amsterdam, ale od tamtej pory występował przede wszystkim w zespołach młodzieżowych The Reds. W pierwszej drużynie prowadzonej przez Juergena Kloppa zagrał cztery razy, zdobywając jednego gola.

Hoever jest czwartym zawodnikiem, który zasilił Wolverhampton podczas letniego okna transferowego. Wcześniej do drużyny prowadzonej przez Nuno Santo trafili Fabio Silva, Fernando Marcal i Vitor Ferreira. Portugalski szkoleniowiec nie kryje zadowolenia ze sprowadzenia utalentowanego Holendra.

– To młody zawodnik. Zawodnik, który moim zdaniem naprawdę ma potencjał, ma talent i to do nas należy wyciągnięcie z niego tego, co najlepsze. Po pierwsze, musi zintegrować się z drużyną i przyzwyczaić się do dynamiki, której chcemy w zespole. Naprawdę nie mogę doczekać się pracy z Ki i pomagania mu w staniu się lepszym zawodnikiem – powiedział Nuno Santo, cytowany przez oficjalną stronę klubu. Szkoleniowiec dodał również, że 18-latek nie znajdzie się jeszcze w kadrze na poniedziałkowe spotkanie z Manchesterem City.

Diogo Jota w przeciwnym kierunku

Transfer Hoevera to pierwsza z transakcji, jaką w najbliższym czasie przeprowadzą ze sobą przedstawiciele obu klubów. Liverpool doszedł bowiem do porozumienia z Wolverhamptonem Wanderers w sprawie warunków transferu Diogo Joty. 23-letni Portugalczyk, który w sobotę przyjechał do Liverpoolu na badania medyczne, ma kosztować 45 milionów funtów.

Komentarze