Gabriel
Gabriel PressFocus

Tylko jeden przypadek COVID-19 w Arsenalu. Dłuższa przerwa defensora

Potwierdzono już pozytywny wynik testu na koronawirusa u zawodnika Arsenalu, Gabriela. Klub potwierdził w poniedziałkowy wieczór, że defensor ten nie zagra w dwóch najbliższych meczach z Brighton and Howe oraz West Bromwich Albion.

Już w drugi dzień świąt pojawiły się doniesienia, że Gabriel będzie musiał poddać się samoizolacji. Później potwierdzono, że u piłkarza rzeczywiście wystąpił koronawirus. Arsenal może tylko odetchnąć z ulgą, że wirus nie rozprzestrzenił się po szatni pierwszego zespołu. Nie ma więc potrzeby przekładać najbliższych spotkań Kanonierów. Z podobnego powodu odwołano natomiast poniedziałkowy mecz Manchesteru City z Evertonem. Przypadki COViD-u 19 wykryto bowiem u dwóch graczy The Citizens.

Gabriel stracił pojedynek z Chelsea i nie zagra też w dwóch kolejnych meczach. Rywalami Arsenalu będą Brighton and Howe oraz West Bromwich Albion.

Luiz i Willian bez koronawirusa

Z powodu choroby w ostatnim meczu Kanonierów nie wystąpili też David Luiz i Willian. Po przebadaniu graczy okazało się jednak, że nie mają oni koronawirusa. Chodziło tylko o przeziębienie i stan podgorączkowy. Mogą oni zatem wrócić do meczowej kadry Arsenalu.

Drużyna prowadzona przez Mikela Artetę spisuje się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań i zajmuje odległe 15. miejsce w tabeli Premier League. W pięciu poprzednich ligowych kolejkach Kanonierzy wygrali tylko raz.

23-letni Gabriel jest Brazylijczykiem, którego pozyskano przed tym sezonem z francuskiego Lille OSC. Dotychczas wystąpił w 12 meczach Arsenalu i zbiera dobre noty od dziennikarzy.

Komentarze