Willian
Willian fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Willian na badaniach medycznych w Arsenalu

Willian przeszedł już badania medyczne przed finalizacją jego transferu do Arsenalu. To powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu – poinformował w poniedziałek London Evening Standard.

Czytaj dalej…

Doświadczony Brazylijczyk zostanie pierwszym zawodnikiem, który wzmocni drużynę Mikela Artety przed nowym sezonem. Zgodnie z zapowiedziami, Willian ma podpisać z Kanonierami trzyletni kontrakt.

32-letni zawodnik w niedzielę pożegnał się z kibicami Chelsea, w której występował przez siedem ostatnich lat. Willian był gotowy zostać na Stamford Bridge, ale londyński klub nie był w stanie spełnić jego oczekiwań dotyczących długości nowej umowy. Piłkarz oczekiwał trzyletniego kontraktu, podczas gdy Chelsea oferowała mu tylko dwuletnią umowę.

Oczekiwania Williana spełnili natomiast przedstawiciele Arsenalu, oferując mu trzyletnią umowę. Ta zagwarantować ma mu zarobki w wysokości sześciu milionów funtów rocznie. Do jej podpisania powinno dojść jeszcze w tym tygodniu.

339 występów w Chelsea

Brazylijski pomocnik, który do Chelsea trafił w sierpniu 2013 roku z Anży Machaczkały, przez siedem lat był bardzo ważnym zawodnikiem londyńskiej drużyny. Kolejni menedżerowi bardzo chętnie korzystali z jego z usług, w wyniku czego na swoim koncie zgromadził 339 występów w Chelsea, w których zdobył 63 bramki i dołożył do tego 62 asysty.

Na boiskach Premier League Willian wystąpił dotychczas 234 razy, zdobywając 34 gole i notując 39 asyst.

Komentarze