Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

West Ham chce zatrzymać Rice’a

Przedstawiciele West Hamu United są zdeterminowani, aby zatrzymać latem w zespole Declana Rice’a mimo rosnącego zainteresowania ze strony Chelsea – informuje ESPN.

Czytaj dalej…

21-letni zawodnik jest jednym z celów transferowych menedżera Chelsea Franka Lamparda na najbliższe okno transferowego. The Blues sfinalizowali już transfery Hakima Ziyecha i Timo Wernera, ale na ich celowniku znajdują się kolejni piłkarze, jak Kai Havertz, Ben Chilwell i wspomniany Declan Rice.

Rice w zespole Młotów występuje przede wszystkim jako środkowy pomocnik, ale Lampard byłby gotów postawić na niego na środku defensywy, czyli na pozycji, na której piłkarz występował już w przeszłości.

Władze West Hamu są jednak przekonane, że uda im się zatrzymać utalentowanego zawodnika w zespole. Obecna umowa Rice’a z Młotami obowiązuje do 2024 roku i znajduje się w niej opcja umożliwiająca przedłużenie jej o kolejnych 12 miesięcy.

Ewentualna przyszłość piłkarza w dużej mierze uzależniona jest również od tego, czy West Hamowi uda się utrzymać w Premier League. Na pięć spotkań przed zakończeniem rozgrywek, drużyna prowadzona przez Davida Moyesa ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Władze West Hamu liczą również, że cena przekraczająca 70 milionów funtów wystarczy, aby odstraszyć zainteresowane piłkarzem zespoły.

Komentarze