Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Werder pozyska zawodnika Man Utd?

Utalentowany skrzydłowy Manchesteru United, Tahith Chong, już wkrótce może trafić na niemieckie boiska. Zainteresowany sprowadzeniem Holendra jest Werder Brema, a przedstawiciele Czerwonych Diabłów są gotowi na rozmowy w sprawie ewentualnego wypożyczenia – informuje Sky Sports.

Czytaj dalej…

20-latek, który w marcu podpisał nowy, obowiązujący do czerwca 2022 roku kontrakt z klubem z Old Trafford, nie może obecnie liczyć na regularne występy w zespole prowadzonym przez Ole Gunnara Solskjaera. Wystąpił co prawda w środowym meczu Ligi Europy z LASK Linz, pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych, ale był to dla niego dopiero pierwszy występ od czasu wznowienia rozgrywek w czerwcu.

Chong do tej pory miał okazję wystąpić w tylko pięciu meczach pierwszej drużyny. W tym są trzy występy w Premier League w obecnym sezonie. To z pewnością nie zadowala samego piłkarza, który zdaje sobie sprawę, że potrzebuje regularnych występów. Te może zagwarantować mu Werder Brema, który potwierdza zainteresowanie jego sprowadzeniem.

Ograniczone możliwości Werderu

Werder Brema, który w ostatnim sezonie był bliski pożegnania się z Bundesligą, mocno odczuł skutku pandemii koronawirusa. Niepewna sytuacja finansowa klubu może zmusić go wzmacniania składu zawodnikami sprowadzanymi na wypożyczenie. Jednym z nich może być właśnie Chong.

– Ze względu na naszą sytuację, jest zawodnikiem, który może być dla nas interesujący – powiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu, Frank Baumann.

Komentarze