Tottenham z lukratywną ofertą dla Milika?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik według doniesień włoskich mediów odrzucił ofertę AS Romy, dzięki której mógł zarobić blisko pięć milionów euro rocznie. Football Insider podaje natomiast, że reprezentant Polski lada moment może dołączyć do Tottenhamu Hotspur. W szeregach ekipy z Londynu reprezentant Polski mógłby liczyć na zarobki w wysokości 90 tysięcy funtów tygodniowo.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik już jakiś czas temu dał do zrozumienia sternikom SSC Napoli, że nie przedłuży z tym klubem umowy. Aktualny kontrakt zawodnika wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Tym samym wszystko wskazuje na to, że jeszcze w trakcie trwającego okienka transferowego polski piłkarz zmieni klub, bo w innym przypadku przedstawiciel Serie A będzie ryzykował, że straci polskiego zawodnika, nic nie zyskując.

Jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na to, że reprezentant Polski trafi do Juventusu FC. Niestety dla wychowanka Rozwoju Katowic w szeregach klubu z Piemontu nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Maurizio Sarriego zastąpił Andrea Pirlo, więc strategia transferowa Bianconerich uległa zmianie.

Ostatnio pojawiły się natomiast doniesienia, że AS Roma poważnie była zainteresowana pozyskaniem Milika. Klub z Wiecznego Miasta był już do tego stopnia przekonany, aby pozyskać Polaka, że był gotowy rozstać się z Edinem Dzeko, który miał dołączyć do Juve. Polski napastnik nie był jednak zainteresowany transferem do teamu z Rzymu.

Milik na podbój Premier League?

Najnowsze informacje w sprawie przyszłości Milika są takie, że ten może trafić do Anglii. Urodzony w Tychach zawodnik ma trafić pod skrzydła Jose Mourinho w The Spurs, gdzie Milik stałby się kolegą klubowym między innymi Harry’ego Kane’a.

Tottenham jest w stanie zaproponować polskiemu piłkarzowi krocie. Rocznie zawodnik mógłby zarabiać w angielskiej ekipie 4,3 miliona funtów (4,6 miliona euro). Z kolei za sam podpis pod umową Milik miałby otrzymać 5 milionów funtów, co sprawia, że zawodnik jest otwarty na spróbowanie swoich sił w kolejnej czołowej lidze na Starym Kontynencie.

Milik w przeszłości miał już okazję występować w Bundeslidze, czy Eredivisie. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to niebawem Polak trafi do ekipy z Londynu.

Komentarze