Thomas Partey oficjalnie w Arsenalu! Kanonierzy rozbili bank

Thomas Partey
Thomas Partey fot. PressFocus

Arsenal rzutem na taśmę sfinalizował transfer pomocnika reprezentacji Ghany Thomasa Partey’a. 27-latek przeszedł do Kanonierów na zasadzie definitywnego transferu z Atletico Madryt, po tym jak klub z Emirates Stadium aktywował klauzulą odstępnego zawartą w kontrakcie piłkarza z hiszpańskim klubem.

Czytaj dalej…

Arsenal pozyskaniem środkowego pomocnika Atletico zainteresowany był od dawna i liczył na wynegocjowanie z klubem z Wanda Metropilitano atrakcyjniejszych warunków transferu. To się jednak nie udało, bowiem przedstawiciele klubu ze stolicy Hiszpanii odrzucali wszystkie propozycje Kanonierów.

W ostatnim dniu okna transferowego Arsenal postanowił rozbić bank i aktywować klauzulą odstępnego, która była zawarta w dotychczasowej umowie Thomasa Partey’a. Pozwalała ona piłkarzowi na odejście z klubu za 45 milionów funtów.

Reprezentant Ghany, który na swoim koncie ma 26 występów i dziewięć bramek w drużynie narodowej, całą dotychczasową karierę był związany z hiszpańskimi boiska. Poza występami w Atletico Madryt, bronił również barw Realu Mallorca i Almerii. W La Liga zawodnik rozegrał 163 spotkania, zdobywając 16 bramek i dokładając do tego 7 asyst.

Komentarze