Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Sześciu zawodników opuści Liverpool?

Liverpool jest gotowy na pożegnanie się z sześcioma zawodnikami podczas najbliższego okna transferowego. Uzyskane z tego tytułu środki finansowe miałyby zostać przekazane na wzmocnienie drużyny.

Czytaj dalej…

Jeszcze niedawno z przenosinami na Anfield Road łączony był Timo Werner, ale ostatecznie The Reds wycofali się ze starań o jego sprowadzenie. Nie jest natomiast tajemnicą, że menedżer Liverpoolu Juergen Klopp chciałby sięgnąć po dwóch zawodników Wolverhamptonu Wanderers – Adamę Traore i Rubena Nevesa. Liverpool musiałby być jednak przygotowany na wyłożenie bardzo dużej kwoty. Wilki wyceniają ich łącznie na 110 milionów funtów.

Cześć tej kwoty Liverpoolu chciałby pozyskać ze sprzedaży kilku obecnych zawodników. Jak informuje Daily Express, latem z Anfield Road może pożegnać się aż sześciu piłkarzy. The Reds są gotowi na rozstanie z Xherdanem Shaqirim, Divockiem Origim, Dejanem Lovren, Harry’m Wilsonem, Marko Grujicicem i Adamem Lallaną.

Keita nie spełnił oczekiwań

Pod znakiem zapytania stoi również przyszłość w klubie Naby’ego Keity, który do Liverpoolu trafił w 2018 roku za 52,75 miliona funtów. Reprezentant Gwinei nie spełnił jednak oczekiwań Juergena Kloppa. Niemiec co prawda jest gotowy dać jeszcze szansę pomocnikowi w kolejnym sezonie, ale gdyby pojawił się chętny do jego pozyskania, to oferta na pewno zostałaby rozważona.

Komentarze