adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Sky: Traore wciąż chętny na transfer do Aston Villi

Aston Villa według doniesień Sky Sports jest blisko pozyskania Bertranda Traore z Olympique Lyon. 25-latek ma trafić do ekipy z siedzibą na Villa Park za 17 milionów funtów. Transfer jest opóźniony z powodu problemów z pozwoleniem na pracę dla piłkarza.

Czytaj dalej…

Aston Villa ma pozyskać 52-krotnego reprezentanta Burkina Faso na zasadzie transferu definitywnego. Traore ma parafować z angielskim klubem umowę na cztery lata.

Zawodnik przeszedł już testy medyczne, miał sfinalizować transakcję w środę, ale pojawiły się pewne kłopoty, wynikając z pandemii COVID-19, co sprawia, że wniosek o pozwolenie na prace jest weryfikowany nieco dłużej. Pewne jest natomiast to, że Traore jest już przekonany do tego, aby dołączyć do Aston Villi.

Kolejna próba podbicia Premier League

Warto odnotować, że zawodnik w przeszłości był już zawodnikiem klubu z Premier League, broniąc barw Chelsea FC. W angielskiej ekstraklasie piłkarz zaliczył jednak tylko 10 meczów, w których strzelił dwa gole, notując też jedną asystę.

Traore do Olympique Lyon dołączył w 2017 roku. W szeregach francuskiej drużyny zawodnik rozegrał łącznie 126 spotkań, w których zdobył 33 bramki, notując też 17 asyst.

Komentarze