Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Okazyjna cena za Eriksena może zachęcić Arsenal

Arsenal FC według najnowszych doniesień angielskich mediów ma szansę na to, aby pozyskać zimą Christiana Eriksena z Interu Mediolan za mniej niż 16,9 miliona funtów, które włoski klub zapłacił Tottenhamowi Hotspur dziesięć miesięcy temu. Informacje w sprawie Duńczyka pojawiły się na łamach ESPN.

Czytaj dalej…

Christian Eriksen od momentu, gdy rozstał się z klubem z Premier League wystąpił w 11 meczach Serie A. Z przedstawicielem włoskiej ekstraklasy reprezentant Danii parafował umowę na 4,5 roku. Wygląda jednak na to, że 28-latek szybko wypadł z łask trenera Nerazzurrich.

Ostatnio nie brakowało spekulacji dotyczących przyszłości z Eriksena. Pojawiały się między innymi doniesienia, że zawodnik może wrócić do Tottenhamu Hotspur. Okazuje się jednak, że decydenci Kogutów nie rozważają ponownego zatrudnienia piłkarza.

Niewykluczone jednak, że Eriksen wróci do Londynu, ale do Arsenalu FC. Sternicy The Gunners analizują temat, a fakt, że piłkarz mógłby być do pozyskania za 12 milionów funtów, brzmi zachęcająco. Okazyjna cena ma sprawić, że przedstawiciel Premier League nie mówi nie, ewentualnej transakcji.

Powrót do Anglii realny?

Na dzisiaj nie wiadomo jednak, jak do planu pozyskania piłkarza może ustosunkować się menedżer Arsenalu Mikel Arteta. Nie wiadomo, czy Eriksen pasowałby do koncepcji gry preferowanej przez Hiszpana. Ponadto nie wiadomo też, czy Arsenal byłby gotowy spełnić oczekiwania finansowe zawodnika, który zarabia aktualnie 350 tysięcy funtów tygodniowo.

– To nie jest to, o czym marzyłem – mówił na początku miesiąca zawodnik. – To trochę dziwna sytuacja, ponieważ fani chcą widzieć, jak gram częściej, ja też bym tego chciał, ale trener ma inne pomysły i jako zawodnik muszę to uszanować – dodał Eriksen.

Duński zawodnik w ostatnim czasie był łączony również z takimi klubami jak: AC Milan, Paris Saint-Germain, czy Borussia Dortmund.

Komentarze