Chelsea
Chelsea fot. adidas

Nowy bramkarz w Chelsea? Francuska opcja

Chelsea kontynuuje poszukiwania bramkarza, który mógłby zastąpić w bramce zespołu Kepę Arrizabalagę. Na horyzoncie pojawił się kolejny kandydat. Jak informuje Sky Sports, The Blues są zainteresowani sprowadzeniem występującego w Lille Mike’a Maignana.

Czytaj dalej…

25-latek to kolejny bramkarz łączony z przenosinami na Stamford Bridge. Nie jest bowiem tajemnicą, że menedżer Frank Lampard chciałby wzmocnić tę pozycję przed nowym sezonem. Szkoleniowiec nie jest zadowolony z formy prezentowanej przez sprowadzonego latem 2018 roku z Athletic Bilbao Hiszpana i jest gotowy dokonać zmiany między słupkami.

Wcześniej z transferem do Chelsea łączeni byli między innymi Jan Oblak (Atletico Madryt), Andre Onana (Ajax Amsterdam) czy Dean Henderson (Manchester United). Sfinalizowanie transferu jednego z nich byłoby niewątpliwie trudnym zadaniem, dlatego też klub rozgląda się za innymi kandydatami. Niewykluczone, że już wkrótce ekipę The Blues zasili właśnie Mike Maignan.

Mający na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Francji, a także powołanie do seniorskiej kadry, zawodnik Lille, jest obecnie wyceniany na 30 milionów euro. Bramkarz w zespole Lille występuje od pięciu lat, a podstawowym jego bramkarzem był w trzech ostatnich sezonach. Łącznie na swoim koncie ma już 112 występów w Ligue 1.

Chelsea finalizuje transfery

W ostatnich tygodniach, w biurach Chelsea niewątpliwie jest bardzo gorąco. Londyński klub kontynuuje bowiem transferową ofensywę, której efektem jest już sfinalizowanie transferów Hakima Ziyecha i Timo Wernera. To jednak dopiero początek wzmocnień zespołu prowadzonego przez Franka Lamparda.

Według medialnych doniesień, Chelsea w najbliższym czasie powinna sfinalizować kolejne trzy transfery. Bliscy przenosin na Stamford Bridge są obrońcy Ben Chilwell (Leicester City) i Thiago Silva (Paris Saint-Germain), a także utalentowany niemiecki pomocnik Kai Havertz (Bayer Leverkusen).

Komentarze