Niemiecki obrońca odejdzie z Chelsea?

Chelsea
Chelsea fot. adidas

Obrońca Chelsea Antonio Ruediger poważnie zastanawia się nad swoją przyszłości w klubie. Reprezentant Niemiec, którego kontrakt z klubem obowiązuje jeszcze dwa lata, nie znalazł się w kadrze drużyny na niedzielne przegrane 0:2 spotkanie Premier League z Liverpoolem.

Czytaj dalej…

Ruediger, który ma nadzieję na znalezienie się w kadrze reprezentacji Niemiec na przyszłoroczne finały Mistrzostw Europy, prawdopodobnie nie będzie mógł liczyć w nadchodzącym sezonie na regularne występy w zespole prowadzonym przez Franka Lamparda.

Po zakończeniu niedzielnego meczu z Liverpoolem szkoleniowiec The Blues był pytany o sytuację 27-letniego zawodnika. – Mamy w klubie pięciu środkowych obrońców, więc nie mogę trzech posadzić na ławce rezerwowych. Tak wygląda sytuacja. Muszę wybrać drużynę na podstawie treningu, obecnej sytuacji i przeciwnika – powiedział Lampard, cytowany przez Sky Sports.

W poprzednim sezonie Ruediger rozegrał w barwach Chelsea 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Od czasu dołączenia do klubu w 2017 roku, rozegrał 115 meczów, strzelając sześć bramek.

Jedyne występy w obecnym sezonie środkowy obrońca zaliczył w drużynie narodowej. We wrześniu rozegrał po 90 minut w meczach Ligi Narodów z Hiszpanią (1:1) i Szwajcarią (1:1).

Komentarze