Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Newcastle i Aston Villa chcą napastnika Bournemouth

Newcastle United i Aston Villa są zainteresowane pozyskaniem napastnika Bournemouth Calluma Wilsona. Wszystko wskazuje na to, że 28-letni zawodnik będzie mógł kontynuować swoją karierę na boiskach Premier League.

Czytaj dalej…

Bournemouth w ostatnim sezonie nie zdołało utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej i wkrótce przystąpi do rywalizacji w Championship. Menedżer Jason Tindall raczej nie będzie miał do swojej dyspozycji Wilsona, który nie narzeka na brak ofert z Premier League.

Rozmowy z przedstawicielami Bournemouth w sprawie transferu prowadzą już Newcastle United i Aston Villa – informuje Sky Sports. Sroki są zainteresowane dokonaniem wymiany piłkarzy, w efekcie której w przeciwnym kierunku powędrowałby Matt Ritchie, który w przeszłości miał już okazję występować na Vitality Stadium. W przypadku Aston Villi w grę wchodzi definitywny transfer 28-letniego napastnika.

Sześć lat w Bournemouth

Transfer przed nowym sezonem oznaczałby dla Wilsona pożegnanie się z Bournemouth po sześciu latach występów w tym zespole. Po dołączeniu do drużyny w 2014 roku, w pierwszym sezonie pomógł jej w wywalczeniu awansu do Premier League. W 45 rozegranych meczach na boiskach Championship zdobył 20 bramek i dołożył do tego 13 asyst.

Kolejne pięć sezonów spędził z Bournemouth w Premier League, rozgrywając w tym czasie 126 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na swoim koncie ma również 41 goli i 16 asyst.

Komentarze