Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Media: Rodrigo Moreno blisko Leeds

Wiele wskazuje na to, że wkrótce szeregi Leeds United zasili Rodrigo Moreno, który ostatnio bronił barw Valencii CF. Na Półwysep Iberyjski udała się specjalnie delegacja beniaminka Premier League, mająca plan, aby sfinalizować transakcję, podaje Diario AS.

Czytaj dalej…

Spekuluje się, że większościowy akcjonariusz angielskiego klubu Andrea Radrizzani i dyrektor sportowy Victor Orta są w hiszpańskim mieście, aby spróbować zawrzeć umowę. Przedstawiciele Leeds wkrótce mają spotkać się z prezydentem Valencii Anilem Murthym.

Transfer na ostatniej prostej

W związku z powyższym bardzo prawdopodobne wydaje się, że Rodrigo po sześciu sezonach rozstanie się z klubem z siedzibą na Estadio Mestalla. Suma transakcji ma wynieść 40 milionów euro.

Przypomnijmy, że reprezentant Hiszpanii w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 34 spotkaniach w koszulce hiszpańskiego zespołu, w których strzelił siedem goli. Ostatnie mecze zakończonej już kampanii zawodnik opuścił z powodu kontuzji kolana.

Dodajmy, że łącznie w trakcie sześciu sezonów spędzonych w Valencii piłkarz zaliczył 38 trafień w meczach ligowych. Najlepszy pod względem skuteczności zawodnika był sezon 2017/2018, gdy Rodrigo Moreno zdobył 16 bramek w La Liga.

Jeśli transfer z udziałem napastnika Nietoperzy stanie się faktem, będzie to kolejny zawodnik, który rozstanie się z hiszpańskim klubem. Wcześniej szeregi Los Che pożegnali: Ferran Torres, Dani Parejo i Francis Coquelin.

Komentarze