Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Calhanoglu zamieni Milan na giganta Premier League? “Transfer na 90 procent”

Hakan Calhanoglu wygląda na to, że niebawem rozstanie się z AC Milanem. Informacje na temat przyszłości zawodnika przedstawił Chrstian Felk z niemieckiego Bildu, którzy przekonywał, że zawodnik na 90 procent dołączy do Manchesteru United.

Czytaj dalej…

Hakan Calhanoglu do ekipy z Old Trafford ma dołączyć po zakończeniu obecnego sezonu na zasadzie wolnego transferu. Turek ma kontrakt ważny z klubem z Lombardii tylko do końca czerwca 2021 roku. Nie zanosi się, aby umowa została przedłużona.

– Według naszych informacji pierwsze rozmowy między Manchesterem a otoczeniem Calhanoglu na temat transferu w 2021 roku odbyły się już w trakcie ostatniej sesji transferowej – powiedział niemiecki dziennikarz w rozmowie SempreMilan.com.

– W tamtym czasie sytuacja była już bardzo zaawansowana. Świadczy o tym fakt, że zarząd odrzucił ofertę Juventusu na natychmiastowy transfer w 2020 roku na krótko przed zamknięciem okienka transferowego – kontynuował Felk.

– Aktualnie trwają rozmowy w sprawie warunków indywidualnych zawodnika. Za transakcją przemawia to, że będzie on do pozyskania latem przyszłego roku na zasadzie wolnego transferu

Zapytany, jakie są szanse na to, że Calhanoglu dołączy Manchesteru United na następny sezon, dziennikarz nie owijał w bawełnę. – Myślę, że transfer jest możliwy na 90 procent – powiedział Felk.

Reprezentant Turcji, który urodził się i wychował w Niemczech, obecnie zarabia w mediolańskiej ekipie 2,5 miliona euro rocznie. Przez lata był często krytykowany przez kibiców Rossonerich, ale od czasu zmiany taktyki przez trenera Stefano Pioliego Hakan Calhanoglu zaczął prezentować lepsze oblicze. W tym sezonie piłkarz wystąpił w 13 spotkaniach, notując w nich cztery trafienia i cztery asysty.

Komentarze