Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Manchester City targuje się ws. Koulibaly’ego?

Manchester City według włoskich mediów jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Kalidou Koulibaly’ego. Klub z Etihad Stadium nie jest jednak gotowy na to, ab wyłożyć 80 milionów euro za Senegalczyka, czytamy na łamach Football Italia.

Czytaj dalej…

Znani włoscy dziennikarze sportowi Gianluca Di Marzio i Alfredo Pedulla sugerują, że agent zawodnika Fali Ramadani ostatnio spotkał się z prezydentem SSC Napoli Aurelio De Laurentiisem. W trakcie spotkania sternikowi Azzurrich miała zostać przekazana wiadomość, że Man City jest poważnie zainteresowany defensorem teamu z Kampanii.

Do porozumienia daleka droga

Warto zaznaczyć, że Napoli pierwotnie oczekiwało za swojego zawodnika 100 milionów euro. Ostatnio jednak ta suma spadła do 80 milionów euro, a niewykluczone, że może wynieść nawet 75 milionów euro, co sugeruje Włoch Di Marzio. Kłopot w tym, że decydenci klubu Premier League są skłonni przeznaczyć na transakcję z udziałem 29-latka maksymalnie 50 milionów euro.

Chętnych nie brakuje

Kolulibaly to zawodnik, który już od kilku miesięcy łączony jest z różnymi klubami ze Starego Kontynentu. Wcześniej zawodnik znajdował się w orbicie zainteresowania Manchesteru United, czy Liverpoolu. Dodajmy, że Senegalczyk ma kontrakt ważny z przedstawicielem Serie A do końca czerwca 2023 roku.

33-krotny reprezentant Senegalu dołączył do Napoli z KRC Genk w lipcu 2014 roku, kosztując ponad siedem milionów euro. Zanim zawodnik trafił do ekipy z Belgii, to występował w FC Metz.

Komentarze