Man City w styczniu znów zapoluje na defensora Ajaxu?

Nicolas Tagliafico
Nicolas Tagliafico fot. PressFocus

Manchester City według doniesień The Sun w trakcie styczniowego okienka transferowego ma podjąć kolejną próbę w celu pozyskania Nicolasa Tagliafico. Zawodnik aktualnie broni barw AFC Ajaxu. W szeregach The Citizens argentyński zawodnik włoskiego pochodzenia miałby wzmocnić obsadę na lewej obronie.

Czytaj dalej…

Manchester City już od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie piłkarzem, który od stycznia 2018 roku broni barw teamu z Amsterdamu, będąc kluczową postacią przedstawiciela Eredvisie w defensywie.

W trakcie ostatniej sesji transferowej Man City zabiegał o to, aby pozyskać Tagliafico, ale fakt, że szeregów angielskiego klubu nie pożegnał Oleksandr Zinczenko sprawił, że ostatecznie odpuszczono temat pozyskania 28-latka z Ajaxu, który miał zwiększyć konkurencję w składzie. Aktualnie na lewej stronie obrony w Man City może grać Benjamin Mendy.

Dziennikarze angielskiego tabloidu przekonują jednak, że Manchester City w styczniu będzie chciał jeszcze raz spróbować pozyskać zawodnika, którego cena szacowana jest na mniej więcej 20 milionów funtów. Warto zaznaczyć, że decydenci wicemistrzów Anglii nie byli jedynymi, którzy chcieli mieć Tagliafico w swoich szeregach. Piłkarz znajdował się też na celowniku: Manchesteru United, Chelsea FC, czy Arsenalu FC.

26-krotny reprezentant Argentyny ma umowę z Ajaxem ważną do końca czerwca 2022 roku. W trakcie trwającej kampanii piłkarz wystąpił w trzech meczach, spędzając na placu gry 207 minut.

Komentarze