Branislav Ivanović w barwach Chelsea
Branislav Ivanović w barwach Chelsea fot. Rafał Rusek

Ivanović ponownie w Premier League!

Branislav Ivanović ponownie zagra na boiskach Premier League. Doświadczony Serb został we wtorek nowym zawodnikiem West Bromwich Albion. Do angielskiego klubu dołączył na zasadzie wolnego transferu z Zenitu Sankt Petersburg.

Czytaj dalej…

Były reprezentant Serbii na angielskie boiska wraca po 3,5-letniej przerwie. Z West Bromwich Albion związał się rocznym kontraktem.

– Premier League jest najlepszą ligą na świecie. Muszę rzucić sobie wyzwanie i jestem na nie gotowy. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę wrócić do gry w Premier League i mam nadzieję, że uda mi się odnieść tutaj sukces. Mam duże ambicje i cały czas mam wiele do udowodnienia – powiedział 36-letni obrońca, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zadowolenia z finalizacji transferu nie kryje również menedżer drużyny, Slaven Bilić: – Jest wspaniałym wzmocnieniem naszej drużyny, która niedawno awansowała do Premier League. Wszystko co dokonał w swojej karierze było wspaniałe. Jesteśmy zachwyceni tym transferem. Da nam jakość i doświadczenie, na boisku i poza nim.

Dziewięć sezonów w Chelsea

Ivanović jest znany przede wszystkim z występów w londyńskiej Chelsea, której był zawodnikiem od stycznia 2008 roku do lutego 2017 roku. W barwach The Blues rozegrał łącznie 377 spotkań, w tym 261 w Premier League. W meczach angielskiej ekstraklasy zdobył 22 bramki oraz dołożył do tego 23 asysty.

Z Chelsea trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Anglii (2010, 2015, 2017), a także triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów (2012) i Ligi Europy (2013). Na swoim koncie ma również zwycięstwa w Pucharze Anglii (2009, 2010, 2012) i Pucharze Ligi Angielskiej (2015).

Komentarze