Felipe Anderson
Felipe Anderson fot. PressFocus

Felipe Anderson zmienił klub. Brazylijczyk będzie grał w Portugalii

Felipe Anderson został nowym zawodnikiem FC Porto, poinformował klub z Portugalii. Brazylijczyk wzmocnił szeregi Smoków na zasadzie wypożyczenia do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Felipe Anderson do teamu ze stolicy Anglii dołączył z SS Lazio w 2018 roku. Zawodnik kosztował w tamtym czasie sterników Młotów blisko 38 milionów euro (blisko 35 milionów funtów). W szeregach teamu ze stolicy brazylijski piłkarz wystąpił w 72 meczach, notując w nich 12 trafień i 12 asyst.

W trakcie okienka transferowego media niejednokrotnie przekonywały, że Felipe Anderson zmieni klub. Nie brakowało głosów, że piłkarz może wrócić do teamu ze stolicy Włoch. Ostatecznie zawodnik zasilił szeregi Porto, gdzie będzie występował przynajmniej do końca obecnego sezonu.

Dodajmy, że Felipe Anderson w trakcie trwającej kampanii zdążył już rozegrać pięć spotkań w koszulce West Hamu United, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty. 27-latek ma też na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Brazylii, w której zadebiutował w 2015 roku.

Felipe Anderson w portugalskiej drużynie o miejsce w składzie rywalizować będzie z Luisem Diazem. 23-latek w trakcie trwającego sezonu ligi portugalskiej wystąpił w dwóch spotkaniach, notując w nich jedno trafienie.

Komentarze