Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Dwa hiszpańskie talenty w Manchesterze United

Przesądzone jest już to, że dwa hiszpańskie talenty trafią do Manchesteru United. Mowa o Marcu Jurado z Barcelony i Alvaro Fernandezie z Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Obaj nastolatkowie przybyli już do Manchesteru, gdzie po przejściu testów medycznych podpiszą kontrakty z Czerwonymi Diabłami. Najpierw muszą jednak odbyć kwarantannę po przylocie do Wielkiej Brytanii. Ma to związek z pandemią koronawirusa.

Wychowanek Barcelony

16-letni Jurado potwierdził już wcześniej swoje odejście z Barcelony. Za wyszkolenie zawodnika Duma Katalonii ma otrzymać 1,5 miliona euro. Jurado od dziewięciu lat był szkolony przez klub z Camp Nou, ale mimo tego nie zdecydował się kontynuować tam dorosłej kariery.

Prawy defensor jest uważany za jeden z największych talentów, jaki wyszedł w ostatnich ze szkółki La Masia.

Nie dogadał się z Realem

17-letni Fernandez przeszedł przez szczeble młodzieżowe Realu Madryt, począwszy od zespołu do lat 15, a skończywszy na drużynie U-17. Wcześniej, do 2017 roku, reprezentował on barwy Deportivo La Coruna.

Zawodnik występujący na lewej stronie defensywy trafi do Manchesteru United bez sumy odstępnego. Wcześnie nie zdołał bowiem porozumieć się z Realem Madryt odnośnie kontraktu.

Komentarze