Kibice Manchesteru United
Kibice Manchesteru United fot. SPORT PICTURES

Dembele na celowniku Man Utd?

Ousmane Dembele rysuje się według doniesień ESPN jako alternatywa dla Manchesteru United na wypadek niepowodzenia w temacie transferu Jadona Sancho. Warto zaznaczyć, że klub z Old Trafford, chcąc pozyskać Francuza, musi się liczyć z wydatkiem rzędu mniej więcej 120 milionów euro (108 milionów funtów), bo decydenci ekipy z Katalonii będą chcieli odzyskać zainwestowane w zawodnika pieniądze, chociaż wartość piłkarza jest znacznie mniejsza.

Czytaj dalej…

Dembele to zawodnik, który trafił do teamu z Katalonii z Borussii Dortmund. Z piłkarzem wiązano w Hiszpanii duże nadzieje. Rozwój piłkarza skutecznie jednak zahamowały kontuzje.

Niejasna przyszłość Dembele

23-latek do Barcy trafił w 2017 roku, a jak na razie zaliczył zaledwie 35 spotkań ligowych w wyjściowym składzie Blaugrany. Dorobek strzelecki Dembele składa się natomiast z 12 goli w La Liga i dwóch trafień w Copa del Rey.

Obecny kontrakt piłkarza z Barceloną obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Nie jest jednak tajemnicą, że sternicy aktualnych wicemistrzów Hiszpanii mają nadzieję, że uda im się sprzedać 21-krotnego reprezentanta Francji.

Dembele kosztował 138 milionów euro Barcę. Dzisiaj według Transfermarkt.de wartość zawodnika szacowana jest na 56 milionów euro.

Komentarze