Dejan Lovren
Dejan Lovren fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Obrońca blisko odejścia z Liverpoolu

Obrońca Liverpoolu Dejan Lovren jest bliski przejścia do Zenitu Sankt Petersburg. Jak informuje Sky Sports, kwota transferu ma opiewać na 11 milionów funtów.

Czytaj dalej…

31-letni reprezentant Chorwacji, który jest zawodnikiem Liverpoolu od lipca 2014 roku, kiedy trafił do niego za 20 milionów funtów z Southampton, w ostatnim czasie nie mógł liczyć na regularne występy. Wyżej w hierarchii środkowych obrońców znajdowali się bowiem Virgil Van Dijk, Joe Gomez i Joel Matip. W kończącym się sezonie Lovren rozegrał tylko 15 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Jego umowa z klubem wygasa latem przyszłego roku, ale znajduje się w niej opcja pozwalająca Liverpoolowi na jej przedłużenie. Wszystko jednak wskazuje na to, że piłkarz już wkrótce opuści Anfield Road. Zdecydowanie najbliżej jego pozyskania jest Zenit Sankt Petersburg, który musi jednak jeszcze dojść do porozumienia z Lovrenem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

Klopp nie komentuje

W piątek o przyszłość zawodnika pytany był menedżer The Reds Jürgen Klopp. Nie chciał jednak tych doniesień komentować.

– Dopóki nic nie jest postanowione, nie rozmawiamy o tego typu sprawach – powiedział Klopp podczas konferencji przed niedzielnym meczem z Newcastle United. Niemiec nie chciał również powiedzieć, czy po ewentualnej finalizacji transferu, będzie chciał sprowadzić do zespołu nowego obrońcę.

– Jeśli nie mówimy o ewentualnym odejściu zawodnika, to nie możemy również rozmawiać o jego zastępstwie. Taka jest sytuacja. Jeśli będziemy mieli coś do przekazania, to to zrobimy. W tej chwili to jednak nie nastąpi – dodał.

Lovren od momentu dołączenia do Liverpoolu, rozegrał w jego barwach 185 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając osiem bramek. Wcześniej reprezentował również barwy takich klubów jak Dinamo Zagrzeb, Inter Zapresic, Olympique Lyon i Southampton.

Komentarze