Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

Chelsea zdecydowana na rozstanie z Jorginho?

Jorginho według najnowszych doniesień miał poinformować przedstawicieli władz Chelsea FC, że jest niezadowolony ze swojej sytuacji w klubie. Niewykluczone zatem, że Brazylijczyk z włoskim paszportem wykonał pierwszy krok zmierzający do tego, że niebawem zmieni barwy klubowe. Chętny na pozyskanie reprezentanta Włoch ma być podobno Juventus FC.

Czytaj dalej…

Ostatnio więcej okazji do gry od Jorginho otrzymuje między innymi Billy Gilmour. Tymczasem 29-letni zawodnik po koronapauzie spędził zaledwie 10 minut na placu gry w pięciu spotkaniach The Blues. Tymczasem ekspert Sky Sports w osobie Gary’ego Neville’a przekonywał ostatnio, że transfer Jorginho z Chelsea wydaje się przesądzony.

– Myślę, że od momentu, gdy Frank Lampard przyszedł do klibu, było jasne, że chce zbudować młody i głodny skład – powiedział były reprezentant Anglii.

Lampard nie widzi w swoich planach Jorginho

– Jorginho prawie nie grał w Chelsea od czasu wznowienia sezonu. Przypomnijmy sobie, jak wyglądała sytuacja z rozstaniem z Davidem Luizem. Podobne obroty wydarzeń – kontynuował Neville.

– Sposób, w jaki traktowany jest Jorginho, daje jasno do zrozumienia, w jakim kierunku buduje zespół Lampard – zaznaczył Anglik.

– Spójrzmy na Josepa Guardiolę, czy Juergena Kloppa. Oni też nie zmieniają planu na grę z powodu jednego zawodnika. Lampard robi podobnie – przekonywał Neville.

Spekuluje się, że Jorginho może tego lata rozstać się z Chelsea, ale pod warunkiem, że do klubu z Premier League trafi oferta w wysokości mniej więcej 60 milionów euro.

Komentarze