Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Chelsea skusi Hendersona wyższą pensją?

Dean Henderson nie ukrywa tego, że chce zostać bramkarzem numer jeden w Manchesterze United. Najnowsze doniesienia mediów sugerują jednak, że młody angielski golkiper znajduje się na celowniku Chelsea FC i menedżera The Blues Franka Lamparda, który szuka następcy dla Kepy Arrizabalagi.

Czytaj dalej…

Londyński klub jest podobno do tego stopnia zdeterminowany do tego, aby pozyskać bramkarza Czerwonych Diabłów, że jest gotowa podwoić jego apanaże, czytamy na łamach ManchesterEveningNews. Angielskie media wskazują, że Henderson aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości 70 tysięcy funtów tygodniowo. Tymczasem sternicy klubu z zachodniego Londynu chcą zachęcić zawodnika do transferu, oferując mu na tydzień 170 tysięcy funtów.

Wielki talent bramkarski

Wierząc informacjom medialnym, opiekun Chelsea miał już zlecić swoim współpracownikom realizację transferu, mając jednocześnie nadzieję na to, że Ole Gunnar Solskjaer pozostanie lojalny wobec Davida De Gei. Norweg co prawda niejednokrotnie mówił, że Henderson będzie w przyszłości numerem jeden w bramce Man Utd. Z drugiej jednak strony we wrześniu minionego roku nowy kontrakt z Czerwonymi Diabłami parafował hiszpański bramkarz.

Anglik Henderson ma wrócić do ekipy z Old Trafford w przyszłym tygodniu, gdy dobiegnie końca jego wypożyczenie do Sheffield United. Pewne jest jednak to, że reprezentant Anglii nie ma zamiaru być w Man Utd tylko partnerem do treningów, ale liczy na grę w pierwszym składzie.

Man Utd priorytetem, ale nic na siłę

Ostatnie doniesienia mediów wskazywały, że Henderson jest zdeterminowany do tego, aby zostać w ekipie z Old Trafford. Jeśli jednak nie będzie mógł liczyć na regularne występy, to najpewniej rozstanie się z Man Utd. Warto zaznaczyć, że 23-latek ma kontrakt ważny z Czerwonymi Diabłami do 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony w Whitehaven golkiper to wychowanek Manchesteru United. Zawodnik jednak na razie nie rozegrał żadnego meczu w seniorskim zespole Red Devils. W każdym razie w Premier League zawodnik zaliczył już 35 meczów, zachowując w nich 13 razy czyste konto.

Komentarze