Chelsea
Chelsea fot. adidas

Chelsea oferowała dwóch zawodników za Rice’a

Chelsea nie ustaje w staraniach mających na celu przekonanie przedstawicieli West Hamu United do oddania Declana Rice’a. Młoty nie chcą jednak słyszeć o odejściu 21-letniego zawodnika i odrzucają wszystkie propozycje przedstawiane przez klub ze Stamford Bridge.

Czytaj dalej…

Sprowadzenie reprezentanta Anglii jest jednym z transferowych celów menedżera The Blues Franka Lamparda, który chce latem wzmocnić defensywę prowadzonej przez siebie drużyny. Co prawda Rice w ostatnim czasie występował na pozycji defensywnego pomocnika, ale szkoleniowiec Chelsea widzi go w swoim zespole na środku obrony.

Chelsea oferuje dwóch zawodników

Władze West Hamu są zdeterminowane do zatrzymania utalentowanego zawodnika w zespole na kolejny sezon i są przekonani, że im się to uda. Rice jest związany z Młotami umową do czerwca 2024, co sprawia, że West Ham może w tej sytuacji stawiać swoje warunki i dyktować wysoką cenę. Ta ma wynosić 70 milionów funtów i skutecznie odstraszać zainteresowane zespoły.

Chelsea władze klubu z London Stadium chciała przekonać oferując w zamian za Rice’a dwóch swoich zawodników – Michy’ego Batshuyai’ego i Rossa Barkleya. West Ham nie jest jednak zainteresowany również takim rozwiązaniem – poinformował Guardian.

Chelsea chce swojego wychowanka

Dla Declana Rice’a ewentualne przenosiny na Stamford Bridge, byłyby powrotem do Chelsea. To właśnie w tym klubie piłkarz rozpoczynał swoją przygodę z piłką i występował w zespołach młodzieżowych. W 2013 roku zdecydował się jednak na przenosiny do szkółki West Hamu, by po czterech latach trafić do kadry pierwszego zespołu.

Do tej pory Rice rozegrał w barwach West Hamu 97 spotkań na boiskach Premier League, zdobywając w nich trzy gole. Swoimi świetnymi występami zapracował również na powołanie do reprezentacji Anglii, w której wystąpił do tej pory siedem razy.

Komentarze