Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Chelsea chce negocjować z Thiago Silvą

Przychodząc do londyńskiej Chelsea Thiago Silva podpisał kontrakt na zaledwie jeden sezon. Doświadczony defensor spisuje się na tyle dobrze, że działacze ze Stamford Bridge chcą rozmawiać z nim o nowej umowie. Zadowolony z tego faktu jest menedżer Frank Lampard.

Czytaj dalej…

To, że Brazylijczyk zostanie w Londynie po zakończeniu tego sezonu jest niemal pewne. Chce tego sam defensor, a także działacze Chelsea. Fakt, że Thiago Silva ma 36 lat w żaden sposób nie wpływa na jego dyspozycję. A takie jeszcze kilka miesięcy wyrażano obawy. Nadal dobrze radzi sobie w tak dynamicznej lidze jak Premier League i zbiera wysokie noty. Cieszy się też uznaniem menedżera Franka Lamparda.

Kontrakt, który był niewiadomą

Thiago Silva trafił do Londynu latem tego roku. The Blues wiele nie ryzykowali, bo po tym, jak wygasła umowa z Paris Saint-Germain, zawodnik był do wzięcia za darmo. Silva szybko zaaklimatyzował się w Anglii i wskoczył do wyjściowego składu. Jest w nim do dziś.

Rozmowy odnośnie nowego kontraktu mają ruszyć nie teraz, ale dopiero po nowym roku. Chelsea chce przedłużenia kontraktu o koleje dwanaście miesięcy – do lata 2021 roku.

The Blues są obecnie trzeci w tabeli Premier League i mają osiemnaście punktów. Przed nimi szalenie ważny mecz z liderem rozgrywek – Tottenhamem, który przyjedzie do Stamford Bridge. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę.

Komentarze