Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

Roma oferuje 17 mln euro za Smallinga?

AS Roma wciąż nie zrezygnowała z tematu pozyskania Chrisa Smallinga z Manchesteru United. Chociaż wydawało się, że ta opcja jest już zamknięta, to najnowsze informacje włoskich środków masowego przekazu wskazują, że klub z Wiecznego Miasta jest gotowy zaoferować 17 milionów euro za piłkarza.

Czytaj dalej…

Były reprezentant Anglii spędził sezon 2019/2020 w szeregach Giallorossich, gdzie był mocnym punktem defensywy zespołu dowodzonego przez Paulo Fonsekę. Taki stan rzeczy sprawia, że działacze Romy chcą zatrzymać zawodnika w klubie.

Suma odstępnego kością niezgody

Kłopot w tym, że decydenci Czerwonych Diabłów oczekują za swojego zawodnika 20 milionów euro. Co prawda rzymianie starali się targować z Man Utd, ale bez efektów.

La Gazzetta dello Sport podaje natomiast, że Roma przygotowała kolejną ofertę w sprawie Anglika, oferując angielskiemu klubowi 17 milionów euro za piłkarza. Rzymianie chcą najpierw wypożyczyć Smallinga na rok, za co zapłaciliby trzy miliony euro. Z kolei później za transfer definitywny zapłaciliby 14 milionów euro.

W kolejce chętnych po zawodnika także klub Premier League

Popularny włoski dziennik sportowy sugeruje, że stołeczny klub jest aktualnie nieco bardziej zdeterminowany w sprawie pozyskania piłkarza, mając świadomość tego, że Smalling znajduje się również w orbicie zainteresowania Newcastle United.

Angielski defensor w ostatnim sezonie rozegrał 37 meczów w koszulce Romy, notując w nich trzy trafienia.

Komentarze