Arsenal chce rozwiązać umowę z Oezilem, piłkarz stawia warunek

Mesut Ozil
fot. adidas Na zdjęciu: Mesut Ozil

Arsenal FC ma plan, aby jeszcze przed styczniowym okienkiem transferowym dojść do porozumienia z Mesutem Oezilem w sprawie rozwiązania kontraktu. Niemiecki zawodnik jest aktualnie najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie z północnego Londynu, inkasującym 350 tysięcy funtów tygodniowo.

Czytaj dalej…

Arsenal FC pozyskał Oezila w 2013 roku z Realu Madryt, płacąc za niego 47 milionów euro. Z klubem ze stolicy Anglii zawodnik wygrał cztery razy Puchar Anglii, a także zaliczył dwa triumfy w spotkaniach o Tarczę Wspólnoty. Ostatnio piłkarz nie znalazł natomiast uznania w oczach menedżera Mikela Artety, który pominął Oezila przy ustalaniu kadry The Gunners na fazę grupową Ligi Europy.

Arsenal w ciągu minionych dwóch tygodni kontaktował się już z zawodnikiem, chcąc rozwiązać z nim umowę za porozumieniem stron. Media na Wyspach Brytyjskich spekulują, że Oezil jest otwarty na rozwiązanie kontraktu, ale pod warunkiem, że otrzyma pozostałe 13 milionów funtów, które warunkuje jego umowa.

Kością niezgody finanse

Klub z Londynu ma wznowić rozmowy z piłkarzem w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu jeszcze przed styczniową sesją transferową. Na łamach Daily Mail czytamy, że Arsenal na mocy ugody chciał zapłacić zawodnikowi za dziewięć miesięcy do końca umowy, na co jednak piłkarz nie przystał. 31-latek ma kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku.

Angielscy dziennikarze przekonują, że na dzisiaj mało prawdopodobne jest, aby Mesut Oezil zgodził się na wcześniejsze rozwiązanie umowy z klubem z Londynu przed styczniowym okienkiem transferowym. Mimo wszystko Arsenal będzie próbował przekonać zawodnika do tego, aby ten ostatecznie zluzował miejsce na liście płac.

Ofensywny pomocnik urodzony w Gelsenkirchen wystąpił łącznie w 254 meczach Arsenalu, w których zdobył 44 bramki, notując w nich 77 asyst. Oezil w swoim piłkarskim CV może się też pochwalić 92 występami w reprezentacji Niemiec.

Komentarze