Transfer Ferrana Torresa do Man City na ostatniej prostej

Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Rozmowy pomiędzy Manchesterem City i Valencią w sprawie transfer Ferrana Torresa wydają się być na ostatniej prostej. Przedstawiciele obu klubów są bardzo blisko osiągnięcia porozumienia i już wkrótce możemy spodziewać się oficjalnych informacji w tej sprawie.

Czytaj dalej…

W środę odbyła się kolejna tura rozmów, a udział w nich wzięli między innymi menedżer piłkarza Jorge Mendes oraz dyrektor Manchesteru City Txiki Begiristain. Według informacji przekazanych przez pracującego przy Valencii dziennikarza Hectora Gomeza, kwota transferu może opiewać na 25 milionów euro plus kolejnych 10 milionów euro w bonusach.

Manchester City zwycięzcą wyścigu o Ferrana Torresa

Sam piłkarz jest zdecydowany na przenosiny do zespołu prowadzonego przez Josepa Guardiolę i już wcześniej ustalił warunki indywidualnego kontraktu z klubem z Etihad Stadium. Manchester City jest tym samym blisko wygrania rywalizacji o sprowadzenie piłkarza, którym interesowali się również przedstawiciele Realu Madryt i Juventusu.

Ferran Torres którego wartość szacowana jest znacznie wyżej, będzie mógł odejść z Valencii za atrakcyjną kwotę z uwagi na fakt, że jego obecna umowa z klubem wygasa latem przyszłego roku. Dla przedstawicieli hiszpańskiego zespołu jest to więc jedna z ostatnich szans na zarobek ze sprzedaży utalentowanego pomocnika.

20-latek, który jest wychowankiem Valencii, do tej pory w barwach zespołu z Estadio Mestalla rozegrał 97 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dziewięć bramek i notując 12 asyst. Ostatni sezon to 44 mecze, sześć goli i osiem asyst Ferrana Torresa.

Komentarze